Dr. Sepa György

Fő tevékenység: 
Érsebész szakorvos
Szakterület: 
Telefon: 
+36 70-
4317729
+36 30-
9912587
Bemutatkozás: 

Dr. Sepa György, érsebész, sebész főorvos

 

Az érsebészet teljes spektrumában járatos vagyok, legyen szó a nyaki -, hasi -, alsó vagy a felső végtag ereinek tisztításáról, áthidalásáról, a hasi- és a mellkasi perifériás értágulatok műtéteiről. 

A területen belül eredményesen kezelem: a lábszárfekélyeket, a trombózisokat, és nagy gyakorlattal bírok a visszérműtétek, a szkeroterápia terén is.

 

Ez utóbbi a pókháló erek elinjekciózását, a lézeres kezelés mellett a modernebb, rádiófrekvenciás technologiával végzem. Ugyan ezzel, a legkorszerűbb technológiával végzem a visszérműtéteket is, mely vágás és altatás nélkül történik. 3 nappal a műtét után a beteg munkaképes. 

 

Ezen kívül professzionálisan távolítok el: anyagjegyeket, szemölcsöket és a bőr alatti zsírszövetet is. 

 

Mindezt nagy gyakorlattal, empátiával és az érthető kommunikációval.

 

 

 

A visszerek és hajszálerek legmodernebb rádiófrekvenciás kezelése.

 

A visszeresség általában veleszületett hajlam, kedvezőtlen munkakörülmény, ill. nőknél a terhesség következtében kialakult hormonális státusz megváltozása és a vénákra gyakorolt káros hatása, következtében alakul ki. Lényege- a nyomásviszonyok megváltozása a mély és a felületes vénás rendszer között, melyet a felületes, ill. mélyvénákban kialakult billentyű elégtelenség okoz.

 

A visszerességnek, az okától függetlenül, nem csak kozmetikai jelentősége van.

 

Nagyon fontos kihangsúlyozni, hogy a visszeresség következtében vénás pangás alakul ki a végtagokban, ami károsítja a bőr vérellátását. Ennek következtében a gombás és más bakteriális fertőzés könnyebben alakul ki, mely mikro bőrrepedéseket okozva elősegíti a gyulladásos folyamatok így az orbánc és a gombás fertőzés kialakulását is. De a legsúlyosabb szövődménye természetesen a lábszár fekély kialakulása.

 

A visszeresség leghatékonyabb kezelése a műtéti megoldás. Ezt a beavatkozás a legmodernebb rádiófrekvenciás technológiával végezzük, melynek nagy előnye a lézeres kezeléssel szemben, hogy sokkal, kisseb energiával működik, így természetesen, kisebb a környező szövetekre gyakorolt káros hatása is. A másik nagy előnye, hogy helyi érzéstelenítésben zajlik, altatás, vagy gerincérzéstelenítés nélkül. A lágyékban nincs vágás, az oldalágakat pici szúrásokon át távolítjuk el. Ugyan ezt a módszert alkalmazzuk hajszálerek és pókháló erek eltüntetésére, legyen az lábon vagy arcon. Az eljárás itt még helyi érzéstelenítést sem igényel és kompressziós harisnya viselése sem szükséges.

 

Emellett kisebb sebészeti beavatkozásokat, mint pl. szemölcsök, anyajegyek zsírcsomók eltávolítását, benőtt köröm kezelését is elvégezzük. 

 

Szakrendelői tevékenység

 

Érbetegségek szűrése, Doppler vizsgálat, mélyvénás elégtelenség megállapítása, hajszálerek injekciós eltüntetése - rádiófrekvenciás visszérkezelés lábszárfekélyek, trombózisok gyógyítása értágító infúziós kezelések szemölcsök, anyajegyek, zsírcsomók, gombás körmök, benőtt körmök eltávolítása.

 

 

 

Tornával és rádiófrekvenciával a visszerek ellen

 

Különösen a nőket és az álló foglalkozásúakat érinti a visszérbetegség, amely kezeletlenül súlyos szövődményekhez vezethet, mint a lábszárfekély, vagy a trombózis. Megelőzéséért viszont sokat tehetünk. A megoldási lehetőségekről dr. Sepa György, az Oxygen Medical sebész, érsebész beszélt.

 

Hajlam és rizikófaktorok 

 

A visszér-betegség oka a visszerekben megnövekedett nyomás, ami főként a gravitációból ered, és tartós fennállása a vénabillentyűk elégtelenségéhez, a vér pangásához, majd az erek kitágulásához vezet. Ha a szülők, nagyszülők is szenvedtek ettől, az utódoknál is megvan a hajlam a kialakulásra. Ugyanakkor az életmód is elősegítheti a visszeresség kialakulását. 

 

Különösen a napi 12 óránál többet állók a veszélyeztetettek, hiszen ők a vénás véráramlás egyik fontos feltételétől, a környező izmok munkájától vannak megfosztva. Ilyen szempontból a mozgásszegény, ülő életmód is jelentős kockázati tényező. 

 

A várandósság alatt a hormonális hatások, és a vénás nyomást okozó, növekvő testsúly következtében változik meg a vénás keringés. (Ugyanilyen okból rizikófaktor az elhízás is.) A hanyattfekvés a vénák összenyomódása által fokozhatja is a panaszokat. Fontos, hogy az érintett kismama minél hamarabb szakszerű tanácsokat kapjon. 

 

Mivel a nagy meleg szintén ront a panaszokon, visszeres problémáknál kerülendőek a hosszú forró fürdők és a szaunázás!

 

 

 

Tanácsok az állapotromlás elkerüléséhez

 

- Kiváló értorna a váltózuhany, amikor felváltva meleg, majd hideg vizet folyatunk a vádlinkra, hideg vízzel befejezve a folyamatot.    

 

- Kerüljük a túl magas sarkú cipőket, ideális az 5 centi alatti sarokmagasság. A túl magas sarok viselése esetén ugyanis másként feszül a lábszárizomzat és elveszíti izompumpa funkcióját, ami a vér visszaáramoltatását szolgálná. 

 

- Ha nem tudjuk elkerülni a hosszú álldogálást, rendszeresen tornáztassuk, mozgassuk meg a lábujjakat, a lábszárat, és szabadidőnkben sétáljunk, biciklizzünk, ússzunk. Kifejezett panaszok esetén napközben ajánlatos a kompressziós harisnya vagy a rugalmas pólya viselése, esténként pedig a láb felpolcolása. 

 

- Túlsúly esetén ajánlatos a kilókat fokozatosan csökkenteni elsősorban mozgással illetve az étrend átalakításával, hogy minél kevesebb súlyt kelljen a lábaknak cipelnie. 

 

- Az értorna során hanyatt fekve emeljük fel a lábukat, és először combból körözünk kifelé-befelé, majd bokából tegyük ugyanezt. Szintén hatékony a hanyatt fekve biciklizés, illetve ha behajlított térdek mellett a lábfejekkel mindkét irányban köröző mozgást végzünk – lehetőleg minden nap. 

 

 

 

Megoldási lehetőségek

 

      A főtörzs visszeresség leghatásosabb megoldása a műtét. 

 

- Ezidáig a hagyományos és lézeres műtéteket tekintették a legkíméletesebb eljárásnak. Ám a legmodernebb rádiófrekvenciás készülék még ennél is kíméletesebbnek bizonyult, tekintettel arra, hogy sokkal kisebb hőmérsékleten éri el a kellő hatást és ez által enyhébb a környező szövetekre gyakorolt hatása is – ismerteti dr. Sepa György, az Oxygen Medical sebész, érsebész főorvosa.

- Tulajdonképpen a mikrohullámot használjuk fel a kezelésre, amely magas frekvenciájú energia segítségével hőhatást fejt ki az erekre. Az igen vékony, speciálisan szigetelt tű 4 MHz frekvenciájú rezgése által kiváltott hőhatás elpusztítja a kapilláris erek falát és azok tartalmát is. A kezelt érfal összezáródik, a benne lévő vér hirtelen megalvad. Az eljárás szinte fájdalommentes és bármely testrészen elvégezhető. A készülék egyszerű alkalmazása, a szövődménymentesség és az enyhe utólagos panaszok miatt alkalmas mind a kisebb oldalágak, mind a nagyobb fő vénatörzsek műtéti ellátására is. A beavatkozás altatás, gerincérzéstelenítés illetve vágás nélkül történik. Minimális traumatikus hatása következtében a beteg a harmadik napon munkába állhat.

 

 

 

Készüljenek a melegre a visszér-betegek!

 

Különösen a nőket és az álló foglalkozásúakat érinti a visszérbetegség, amely kezeletlenül súlyos szövődményekhez vezethet, megelőzéséért viszont sokat tehetünk. Dr. Sepa György, az Oxygen Medical sebésze, érsebésze hasznos tanácsokkal szolgált.  

 

A hajlamra épülnek a rizikófaktorok 

 

A visszér-betegség oka a visszerekben megnövekedett nyomás, ami főként a gravitációból ered, és tartós fennállása a vénabillentyűk elégtelenségéhez, a vér pangásához, majd az erek kitágulásához vezet. Amennyiben a felmenők is szenvedtek ettől, az utódoknál is megvan a hajlam a kialakulásra. Ugyanakkor egyes rizikófaktorok is elősegítheti a visszeresség kialakulását.

 

-A visszerek állapota a kánikulában azért romlik, mert a melegben az erek kitágulnak, ami azt eredményezi, hogy a billentyűk nem zárnak teljesen, a véráram megfordul bennük és vénás pangást okoz. Emiatt rosszabbodnak a panaszok. Éppen ezért nyáron elengedhetetlen a kezelés, a kompressziós harisnyai viselése, mely a kezdeti stádiumban is alkalmazandó. 

 - Akik állómunkát végeznek, a vénás véráramlás egyik fontos feltételétől, a környező izmok munkájától vannak megfosztva. Ilyen szempontból a mozgásszegény, ülő életmód is jelentős kockázati tényező. 

 

-A várandósság első trimesztere idején főként a hormonális hatások következtében kitágulnak az erek, később pedig a magzat növekedése kapcsán a kismedencei nyomás fokozódás következtében romlik a vér visszaáramlását a szívhez. Különösen többszörös terhesség esetén megjelenhetnek gáttáji és a kismedencei vénatágulatok is, ezek azonban a legtöbb esetben a szülést követően visszafejlődnek. Fontos, hogy az érintett kismama minél hamarabb szakszerű tanácsokat kapjon! Ugyanígy fontos a túlsúlyosok orvosi kezelése is.

 

 

 

Életmóddal a megelőzésért 

 

- Segíthet, ha naponta akár többször váltózuhanyt alkalmazunk, amikor felváltva meleg, majd hideg vizet folyatunk a vádlinkra, hideg vízzel befejezve a folyamatot. A változó hőmérséklet hatására az erek kitágulnak, majd összehúzódnak, ez kiváló értorna és vérkeringés-serkentő is egyben.    

 

- Kerüljük a túl magas sarkú cipőket, ideális az 5 centi alatti sarokmagasság. A túl magas sarok viselése esetén ugyanis másként feszül a lábszárizomzat, jelentősen csökken az izompumpa, ami a vér visszaáramoltatását szolgálná. 

 

- Ha lehet, kerüljük a hosszú ideig történő álldogálást, illetve ha muszáj ezt tennünk, rendszeresen tornáztassuk, mozgassuk meg a lábujjakat, a lábszárat, és szabadidőnkben sportoljunk. Kifejezett panaszok esetén napközben ajánlatos a kompressziós harisnya viselése, esténként pedig a láb felpolcolása. Rendszeresen ürítsük ki a vénákat értornával!

 

- Túlsúly esetén ajánlatos a kilókat fokozatosan csökkenteni elsősorban mozgással illetve az étrend átalakításával, hogy minél kevesebb súlyt kelljen a lábaknak cipelnie. 

 

Csak az orvos segíthet

 

Amennyiben bárki láb- és bokadagadást, lábszárfájdalmat, a bőr bepirosodását, nyomásérzékenységet érzékel magán, vagy észreveszi, hogy a gáttájon jelentek meg visszerek, feltétlenül forduljon orvoshoz. – javasolja dr. Sepa György, az Oxygen Medical sebésze, érsebésze.  

Csak szakember döntheti el, milyen módszer lesz az adott esetben optimális. A műtét a tágult visszerek eltávolításával, a szklerotizáció pedig speciális anyag vénába fecskendezésével elzárja, és ezzel megszünteti az adott érszakasz visszértágulatát. 

 

Ezeket a módszereket intézertünkben Magyarországon csak ritkán használt, az egyik legkörszerűbb módszerrel  a Rádiófrekvenciás F Care Systems EVRF készülék segítségével oldjuk meg, mely kevésbé fájdalmas mint a Lézeres kezelés.

 

Ez utóbbi eljárás során a mesterségesen elzárt vénaszakaszon már nem folyhat vér, ezek feladatát a környező egészséges vénák veszik át. 

 

Természetesen lehetőség van a klasszikus műtéti megoldásra is a lágyékhajlatban történő érlekötés és a combból, esetleg emellett a lábszárból történő vénaeltávolítás. 

 

 

 

Nagy vénatörzsek is eltávolíthatók EVRF rádiófrekvenciás technikával.

 

A lábon kanyargó nagy vénatörzsek nem csak esztétikai problémát jelenthetnek, de a trombózis és a lábszárfekély kialakulásának veszélyét is jelentősen növelik. Kifejezett tünetek  esetén, ami lábszár duzzanatban, a lábszár bőrének elszíneződésében, a bokatáján apró seprűvénák megjelenésében nyilvánul meg, érdemes fontolóra venni a visszérműtét elvégzését és annak lehetőségeit. Dr. Sepa György, az Oxygen Medical érsebésze főorvosa a kíméletes rádiófrekvenciás műtétről beszélt.   

 

A visszeresség veszélyes is lehet

 

A visszeresség általában veleszületett hajlam, kedvezőtlen munkakörülmény, ill. nőknél a terhesség következtében kialakult hormonális státusz megváltozása, a magzat vénákra gyakorolt nyomása következtében alakul ki. Lényege- a nyomásviszonyok megváltozása a mély és a felületes vénás rendszer között, melyet a felületes, ill. mélyvénákban kialakult, billentyű elégtelenség okoz. Káros hatása a vénás pangás, vénás elégtelenségben rejlik. 

A visszerességnek nem csak kozmetikai jelentősége van. Nagyon fontos hangsúlyozni, hogy a visszeresség következtében kialakult vénás pangás károsítja a bőr vérellátását. Ennek következtében a gombás és más bakteriális fertőzés könnyebben alakul ki, mely mikro bőrrepedéseket okozva elősegíti a gyulladásos folyamatok így az orbánc kialakulását is, mely közvetve trombózishoz, ill. nyirokérgyulladáshoz vezet.  A visszeresség legsúlyosabb következménye a lábszárfekély kialakulása. 

 

Az új módszerek gyorsabb gyógyulást eredményeznek

 

-A kialakult visszeresség egyetlen hatásos megoldása a visszérműtét elvégzése – ismerteti dr. Dr. Sepa György, az Oxygen Medical érsebésze főorvosa. Az utóbbi évtizedben elterjedt endoluminalis műtéti módszerek (lézeres műtét, rádiófrekvenciás abláció, forró gőz alkalmazása, ragasztó anyag érbejuttatása) sok szempontból előnyösebbek a paciensek számára. E módszerek előnyei a hagyományos nyitott műtéttel szemben:

- Az esetek egy részében nincs metszés a lágyékhajlatban.

- Minimális a műtét utáni bevérzés kialakulása, ezért minimális a sebfájdalom.

- Néhány óra múlva már felkelhet, lábra állhat a beteg, nincs szükség hosszabb kórházi megfigyelésre.

- A műtét egy része helyi érzéstelenítésben végezhető, gyógyszeres rásegítéssel, nem szükséges gerinc közeli érzéstelenítés vagy altatás.

- A nagyobb szúrások, metszések hiánya miatt jobbak az esztétikai eredmények.

- A műtét után pár nappal a páciens ismét munkába állhat, nincs szükség hosszú táppénzes időszakra.

Mindehhez hozzátartozik, hogy a hosszú távú eredmények nem különböznek a hagyományos műtét eredményeitől.

 

Pókhálóvénáktól a nagy visszértörzsekig

 

A legmodernebb EVRF rádiófrekvenciás eszköz segítségével az alsó végtagi visszértágulatok lágyéki metszés nélkül, a bőrön ejtett apró szúrások segítségével távolíthatók el. 

 

Ráadásul a EVRF rádiófrekvenciás készülék hatalmas előnye, hogy alkalmas a nagy visszértörzsek műtéti kezelésére és a kis oldalágak, illetve felületes pókhálóvénák eltüntetésére is. 

A műtét előtt a páciensek részletes érsebészeti vizsgálatban (fizikális vizsgálat, Doppler vizsgálat, vénás ultrahang, szükség esetén artériás ultrahang, 50 év felett nyaki ultrahang), majd általános belgyógyászati vizsgálatban részesülnek, vérvétel, EKG, mellkas röntgen-vizsgálat történik.

Maga a műtét helyi érzéstelenítésben történik, vénás gyógyszeres rásegítéssel, a műtéti stressz oldása és a teljes fájdalommentesség elérése érdekében. A beavatkozás után a végtagra combtőig rugalmas pólya kerül, majd néhány órás ágynyugalom után a páciens felkelhet, panaszmentesség esetén otthonába távozhat. A műtét másnapján és egy hét elteltével is ultrahangos kontrollvizsgálat történik, a beteg pedig 1-2 nap múlva rugalmas pólya vagy kompressziós harisnya viselése mellett teljesen munkaképes, bár nehéz fizikai munka végzése, sportolás csak néhány hét elteltével javasolt. 

 

Szükség esetén az ellenoldali rádiófrekvenciás visszérműtét 2-3 hét múlva szintén elvégezhető.

 

 

 

Visszeresség, visszér műtétek- a Lézeres kezelésen túl.

 

A visszeresség általában veleszületett hajlam, kedvezőtlen munkakörülmény, ill. nőknél a terhesség, vénákra gyakorolt káros hatása következtében alakul ki. Lényege- a nyomásviszonyok megváltozása a mély és a felületes vénás rendszer között, melyet a felületes, ill. mélyvénákban kialakul, billentyű elégtelenség okoz. Káros hatása a vénás pangás, vénás elégtelenségben rejlik. 

 

A visszerességnek nem csak kozmetikai jelentősége van. Nagyon fontos kihangsúlyozni, hogy a visszeresség következtében kialakult vénás pangás károsítja a bőr vérellátását. Ennek következtében a gombás és más bakteriális fertőzés könnyebben alakul ki, mely mikro bőrrepedéseket okozva elősegíti a gyulladásos folyamatok így az orbánc kialakulását is, mely közvetve trombózishoz, ill. nyirokérgyulladáshoz vezet.  A visszeresség legsúlyosabb következménye a lábszárfekély kialakulása. 

 

Ezért mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy ezt a vénás pangást maximálisan csökkenteni tudjuk.

 

A leghatékonyabb eljárás a műtéti megoldás és kompressziós harisnya viselése.

 

A visszerek kezelésére az Fcare System rádiófrekvenciás készülékét használjuk, mely kíméletesebb a hagyományos lézernél, tekintettel arra, hogy sokkal alacsonyabb hőmérsékleten éri el a kellő hatást és ez által kíméletesebb a környező szövetekre gyakorolt hatása is.

 

A beavatkozás altatás, vagy gerincérzéstelenítés, ill. vágás nélkül történik. Minimális traumatikus hatása következtében a beteg a harmadik napon munkába állhat.

 

A készülék kiválóan alkalmas hajszálerek, ill. az arcon megjelenő úgynevezett rosacea eltüntetésére is. A betegek, akiket már kezeltek lézerrel, a rádiófrekvenciás kezelést sokkal kíméletesebbnek tartják, enyhébb fájdalomról számolnak be és nincs szükség a bőr hűtésére, mint a lézeres kezelés esetében.

 

 

 

Visszér? Szabaduljon meg a gátlásaitól! 

 

A kékes, kidagadó visszerek nem csak egészségügyi kockázatot jelentenek, de a komfortérzeten is rontanak, sőt, komoly gátlásokat is okozhatnak az érintetteknek.  Dr. Sepa György, az Oxygen Medical sebész, érsebész főorvosa az okokról és az eltüntetés lehetőségeiről beszélt.  

 

A látható visszerek nagyon zavaróak

 

A visszeresség általában veleszületett hajlam, kedvezőtlen munkakörülmény – jórészt álló foglalkozás -, illetve nőknél a terhesség következtében kialakult hormonális állapot megváltozása és a vénákra gyakorolt káros hatása következtében alakul ki. A jelenség hátterében a mély- és a felületes vénás rendszer közti nyomásviszonyok megváltozása áll, melyet a felületes illetve mélyvénákban kialakult billentyű elégtelenség okoz. 

Mivel a jelenség sokszor – bár nem mindig – látható tünetekkel jár, a kanyargó kékes erek, és az esetleg később kialakuló fekélyek komoly gátlásokat okozhatnak a betegekben. Sokan nem csak a visszeresség miatt nem ajánlott szituációkat kerülik – mint például a túl meleg termálvíz, szauna, hosszantartó direkt napozás -, de szinte semmilyen körülmények közt nem hajlandók hosszú nadrág vagy szoknya nélkül mutatkozni. Ez hosszútávon akár az énkép romlásához, teljes visszavonultsághoz vezethet, amelyen a visszerek eltávolítása jelentősen javíthat.  

 

Nem csak esztétikailag zavaró

 

A visszerességnek ugyanakkor nem csak kozmetikai jelentősége van. A betegeknek tudniuk kell, hogy a visszeresség következtében kialakult vénás pangás károsítja a bőr vérellátását. Ebből következően könnyebben alakulnak ki gombás és más bakteriális fertőzések, melyek mikro-bőrrepedéseket okoznak. Ezek a gyulladásos folyamatokat indítanak be, elvezethetnek akár az orbánc kialakulásához is. Sőt, a folyamat közvetve trombózist, illetve nyirokérgyulladást okozhat. A visszeresség legsúlyosabb következménye a lábszárfekély kialakulása. Ezért mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy ezt a vénás pangást maximálisan csökkenteni tudjuk.

 

Visszérműtétek- kíméletes rádiófrekvenciával l

 

A visszerek kezelésében eddig a hagyományos lézeres műtétek tűntek a legkímélőbb eljárásnak. Ám az Fcare System rádiófrekvenciás készülékét még ennél is kíméletesebbnek bizonyult, hiszen sokkal kisebb hőmérsékleten éri el a kellő hatást és ez által enyhébb a környező szövetekre gyakorolt hatása is.

- A mikrohullámot használjuk fel a kezelésre, amely magas frekvenciájú energia segítségével hőhatást fejt ki az erekre. Az igen vékony, speciális tű 4 MHz frekvenciájú rezgése által kiváltott hőhatás elpusztítja a kapilláris erek falát és azok tartalmát is. A kezelt érfal összezáródik, a benne lévő vér hirtelen megalvad. Az eljárás szinte fájdalommentes és bármely testrészen elvégezhető, beleértve az arcot, és a nehezen elérhető a térdet és bokát is. A kezelést követően nincs szükség kompressziós harisnya alkalmazására sem – ismerteti dr. Sepa György, az Oxygen Medical sebész, érsebész főorvosa.

A készülék egyszerű alkalmazása, a szövődménymentesség és az enyhe utólagos panaszok miatt alkalmas mind a kisebb oldalágak, mind a nagyobb fő vénatörzsek műtéti ellátására is. A beavatkozás altatás, gerincérzéstelenítés illetve vágás nélkül történik. Minimális traumatikus hatása következtében a beteg a harmadik napon munkába állhat. 

 

 

 

Rádiofrekvenciás visszér kezelés.

 

Az F Care Systems EVRF radiofrekvenciás készülék Belgiumban gyártott eszköz. Hazájában és Nagy-Britanniában a kis és hajszálerek kezelésében évek óta standardnak számít, kiemelten ajánlják seprűvénák, pókhálóvénák, telenagiectasiák, vörös foltok és arcon elhelyezkedő hajszálértágulatok kezelésére.

 

Nagyobb vénás oldalágak ambuláns és a fő vénatörzsek műtéti kezelésében egyszerű használhatósága, a kezelés gyakorlatilag szövődménymentes elvégezhetősége és a miminális műtét után panaszok miatt egyre több centrum alkalmazza a lézer mellett, esetleg helyett a radiofrekvenciás kezelést. Az általunk használt F Care Systems EVRF készüléke alkalmas mind a kisebb oldalágak, mind a nagyobb fő vénatözsek műtéti ellátására is.

 

A készülék segítségével a mikrohullámot használjuk fel a kezelésre, amely magas frekvenciájú energia segítségével hőhatást fejt ki az erekre: az úgynevezett termokoaguláció révén hat. Az igen vékony, speciálisan szigetelt tű 4 MHz frekvenciájú rezgése által kiváltott hőhatás elpusztítja a kapilláris erek falát és azok tartalmát is: a kezelt érfal összezáródik, a benne lévő vér hirtelen megalvad, sejtjei szétesnek. A tű fala szigetelt, ez megvédi a bőrt és a környező szöveteket a hőhatástól. Az eljárás szinte fájdalommentes és bármely testrészen elvégezhető, beleértve az arcot, a térd és boka környékét, amelyet egyébként nagyon nehéz kezelni. A kezelést követően nincs szükség kompresszió alalmazására, a napozás sem jelent akadályt.

 

Minden visszérkezelést részletes érsebészeti vizsgálat előz meg, így nem okozhat későbbi szövődményt egy fel nem ismert érszűkületből adódó sebgyógyulási zavar, a visszérbetegség, krónikus vénás elégtelenség okát kiderítve pedig nemcsak a felületes, látható bőrelváltozást kezeljük, hanem az alapbetegséget is.

 

Pókhálóvénák, seprűvénák radiofrekvenciás kezelése:

 

A pókhálóvénák, seprűvénák, telenagiectasiák, rosacea kezelése a radiofrekvenciás (RF) kezelés esetében a termokoaguláció elvén alapul. A vékony tűn keresztül alkalmazott nagyfrekvenciájú rezgés által kiváltott hőhatás roncsolja a kapilláris erek falát és azok tartalmát is: a kezelt érfal összezáródik, a benne lévő vér hirtelen megalvad, sejtjei szétesnek. A termokoaguláció pontosan ellenőrzött és irányított energiát használ, amely csak a célszövetre van hatással, de megvédi az azt körülvevő szöveteket. A beavatkozás után így nem tapasztalható égés, bőrelhalás vagy pigmentáció. Az eredmény már 24-48 óra múlva jól látható. A készülék kifejlesztése során végzett klinikai vizsgálat 90% feletti hatékonyságot igazolt, mely kiemelkedően magas a kis átmérőjű erek kezelésében.

 

Az eljárás szinte fájdalommentes, érzéstelenítést nem igényel és bármely testrészen elvégezhető, beleértve az arcot, a térd és boka környékét. A radiofrekvenciás (RF) kezelés kiemelkedően hatásos az arcon található érelváltozások (leggyakrabban "borvirág": rosacea) kezelésére. Bármely bőrtípushoz használható, az erek alakja és színe is lényegtelen. A készülékkel lehetőség van a 0,3 mm-nél kisebb átmérőjű erek kezelésére is. A kezelés során szövődmény, mellékhatás nincs, egy kezelés alatt akár 40-50 cm-es érszakasz is kezelhető.

 

A  kezelés után néhány napig az esetek egy részében bőrvörösség, piros folt alakulhat ki, érzékeny bőr esetén néhány órára kis hólyagok jelenhetnek meg, ezek kezelés nélkül nyomtalanul elmúlnak. A kezelt területen mikrohegek képződhetnek (kis horzsolásszerű pontok formájában), ezek fokozatosan elhalványodnak, majd 4-12 hét alatt nyomtalanul eltűnnek. Heg, pigmentáció nem alakul ki. A kezelt ér vonatkozásában az eddigi irodalmi adatok alapján ugyan végleges eredmény jön létre, de a kiváltó ok további fennállása esetén, illetve az előírt megelőzés hiányában újabb hajszálvénák alakulhatnak ki.

 

A kezelés ellenjavallt nikkel-allergia, terhesség, pacemaker viselése, fertőző bőrbetegségek jelenléte esetén. Mellékhatása gyakorlatilag nincs! Fontos az újabb hajszálvénák kialakulásának megelőzése, melyben szerepet játszhatnak hormonális hatások (terhesség), túlsúly, napozás vagy szolárium, hőhatás (pl. szauna), szorító ruhadarabok rendszeres viselése, fizikai trauma (pl. durva masszázs, vákuum, ütődések), több óráig tartó álló vagy ülő helyzet.

 

Az also végtag fő vénatörzs rádiófrekvenciás kezelése :

 

Az utóbbi évtizedben elterjedt endoluminalis műtéti módszerek (lézeres műtét, radiofrekvenciás abláció, forró gőz alkalmazása) új, költséges technikát alkalmaznak a betegek kényelme érdekében. E módszerek előnyei a hagyományos nyitott műtéttel szemben:

 

A lágyékhajlatban csak kivételes esetben használunk metszést. 

 

A kímélő rádiófrekvenciás technológiának köszönhetően minimális a műtét utáni bevérzés a szövetek között, ezért minimális a sebfájdalom

 

A műtéteket egynapos sebészet keretén belül alkalmazzuk, a beteg néhány óra múlva már felkelhet, lábra állhat és hazamehet.

 

A műtét gerinc közeli érzéstelenítés vagy altatás nélkül, helyi érzéstelenítésben végezhető, i/v gyógyszeres rásegítéssel

 

 

 

Az esztétikai eredmények látványosan jobbak a hagyományos műtétekhez képest. 

 

A műtét után pár nappal ismét munkába állhat, nincs hosszú táppénzes időszak

 

A hosszú távú eredmények nem különböznek a hagyományos műtét eredményeitől

 

A modern műtéti módszerek hátránya azok eszközigényessége és viszonylagos drágasága, melyet azonban a fent említett előnyök kompenzálnak. A lézeres beavatkozást az Országos Egészségbiztosítási Pénztár jelenleg nem finanszírozza, ezért a betegeknek kell állniuk a műtét teljes költségét. Ha nemcsak a műtét árát nézzük, hanem a munkából kiesett időt, a műtéttel járó kényelmetlenséget, fájdalmat és az esztétikai eredményeket, a mérleg a lézeres műtét javára billen.

 

A műtét előtt a betegek részletes érsebészeti vizsgálaton (fizikális vizsgálat, Doppler vizsgálat, vénás ultrahang, szükség esetén artériás ultrahang, 50 év felett nyaki ultrahang), majd általános belgyógyászati vizsgálaton esnek át, vérvétel, EKG, mellkas röntgen-vizsgálat történik. A műtét előtt egy órával történik a kórházi felvétel, ahol kórházi ruhába öltözik, az operálandó végtagot körkörösen leborotválják. Minden műtétnél jelen van altatóorvos, aki a beteget szintén megvizsgálja a műtét előtt. A műtétet helyi érzéstelenítésben végezzük, vénás gyógyszeres rásegítéssel a teljes fájdalommentesség érdekében. Közvetlenül a műtét megkezdése előtt ultrahang segítségével pontosan berajzoljuk az eltávolítandó vénákat.

 

A műtéti terület fertőtlenítő oldattal történő lemosása és steril izolálása után a térdtájon vagy a lábszáron ultrahang segítségével vezetődrótot helyezünk a fő vénatörzs lumenébe és ezt a lágyék- vagy térdhajlatban történő beömlésig vezetjük fel. Ha a kezelendő fő vénatörzs jelentősen tágult, vagy a beömlési visszaáramlás fokozott mértékű, egyéni mérlegelés alapján sor kerülhet a lágyéki  vagy a térdhajlatban levő vénás összefolyás műtéti lekötésére, mely szintén fájdalommentes és mintegy másfél cm-es nyom nélkül gyógyuló kis sebet jelent. Meghatározzuk az RF kezelés kezdőpontját, majd eddig a pontig vezetjük a radiofrekvenciás katétert. Ezt követően szintén ultrahang ellenőrzése mellett érzéstelenítő oldattal fecskendezzük körbe az operálandó vénatörzset. A lézeres koaguláció fentről lefelé történik, az RF katéter folyamatos lassú visszahúzása mellett, ultrahang alatt. A fő vénatörzs kezelése után sorra bevezetünk egy speciális kisebb RF katétert az oldalágakba is és elvégezzük ezek kezelését. A műtét végén a végtagra combtőig rugalmas pólyát helyezünk fel. Néhány órás ágynyugalom után a beteg felkelhet, panaszmentesség esetén otthonába távozhat.

 

Másnap a kötéscsere alkalmával ultrahangos kontroll vizsgálatot végzünk, melyet 1 hét múlva ismétlünk meg. Műtét után 10 napig a beteg naponta egy alkalommal véralvadásgátló injekciót ad be magának trombózis megelőzés céljából. 1-2 nap múlva rugalmas pólya vagy kompressziós harisnya viselése mellett teljesen munkaképes, bár nehéz fizikai munka végzése, sportolás csak néhány hét elteltével javasolt. A sebfájdalom általában minimális, szövet közötti bevérzések ritkán jelentkeznek. A műtét utáni panaszok mértéke nagyban függ az operált visszerek mennyiségétől és nagyságától és az egyéni tűrőképességtől is. Leggyakrabban a műtét utáni 2-3. napon jelentkezik égő fájdalom a comb belső felszínén, mely szokványos fájdalomcsillapítóra szűnik.

 

A másik oldali végtagon, szükség esetén 2-3 hét múlva szintén elvégezhető a rádiófrekvenciás visszérműtét, illetve a kisebb oldalágak, pókhálóvénák RF kezelése.

 

Visszeresség, visszérkezelés a lézer technológián túl.

 

 

 

A visszeresség általában veleszületett hajlam, kedvezőtlen munkakörülmény, ill. nőknél a terhesség következtében kialakult hormonális státusz megváltozása és a vénákra gyakorolt káros hatása, következtében alakul ki. Lényege- a nyomásviszonyok megváltozása a mély és a felületes vénás rendszer között, melyet a felületes, ill. mélyvénákban kialakult billentyű elégtelenség okoz.

 

A visszerességnek, az etológiájától függetlenül, nem csak kozmetikai jelentősége van.

 

Nagyon fontos kihangsúlyozni, hogy a visszeresség következtében vénás pangás alakul ki a végtagokban, ami károsítja a bőr vérellátását. Ennek következtében a gombás és más bakteriális fertőzés könnyebben alakul ki, mely mikro bőrrepedéseket okozva elősegíti a gyulladásos folyamatok így az orbánc és a gombás fertőzés kialakulását is. De a legsúlyosabb szövődménye természetesen a lábszár fekély kialakulása.

 

A leghatékonyabb eljárás a műtéti megoldás. Ezt a beavatkozás a legmodernebb rádiófrekvenciás technológiával végezzük, melynek nagy előnye a lézeres kezeléssel szemben, hogy sokkal, kisseb energiával működik, így természetesen, kisebb a környező szövetekre gyakorolt káros hatása is. A másik nagy előnye, hogy helyi érzéstelenítésben zajlik, altatás, vagy gerincérzéstelenítés nélkül. A lágyékban nincs vágás, az oldalágakat pici szúrásokon át távolítjuk el.

 

A műtét másnapján és egy hét elteltével is ultrahangos kontrollvizsgálat történik, a beteg pedig 1-2 nap múlva rugalmas pólya vagy kompressziós harisnya viselése mellett teljesen munkaképes, bár nehéz fizikai munka végzése, sportolás csak néhány hét elteltével javasolt. 

 

Szükség esetén az ellenoldali rádiófrekvenciás visszérműtét 2-3 hét múlva szintén elvégezhető.

 

Ugyan ezt a módszert alkalmazzuk hajszálerek és pókháló erek eltüntetésére, legyen az lábon vagy arcon. Az eljárás itt még helyi érzéstelenítést sem igényel és kompressziós harisnya viselése sem szükséges.

 

Végzettség: 

Önéletrajzom

 

Nevem: Sepa György

Mobil: 06 30 99 12 587

E-mail: sgy@t-online.hu

 

Tanulmányaim:

1964-1974 - Általános iskola

1974-1981 - Ungvári Állami Egyetem, általános orvosi kar

1986 - Általános sebészeti szakvizsga

1993 - Érsebészeti szakvizsga

2004 - Kandidátusi disszertáció védése (Az ásványvizek alkalmazása a krónikus vénás elégtelenség komplex kezelésében és szövődményeinek megelőzésében. Moszkva)

2007 - Egészségügyi Szakmenedzser szakképzetségi vizsga

 

Munkahelyek:

1981-1983 - Moszkvai I sz. Orvostudományi Egyetem, általános sebészeti tanszék

1983-1986 - Kijevi 12. számú Klinikai Kórház Sebészeti tanszék

1986-1991 - Budapest, OTKI, általános sebészet

1991-2002 - SOTE Ér- és Szívsebészeti Klinika

2002-2007 - BMKKI Érsebészeti osztály

2007-2010 - Szent Imre Kórház Érsebészeti osztály

 

Szakrendelések:

2004-tól: Budaörsi Szakrendelő (Ambuláns ellátás és 1 napos sebészet)

2008-tól: Soroksári magánrendelés (Ambrózia Kht.)

2009-től: Prima Medica Érközpont (Oxygen Medical)

 

Nyelvismeret:

Felsőfokú - orosz, ukrán (nyelvvizsga)

Középfokú - angol (nyelvvizsga) 

Társalgó szint - német

 

Tudományos tevékenység:

Három nemzetközi (Kyoto, Lisszabon, Losonc), több belföldi kongresszuson orális presentatio, egy nemzetközi kongresszuson elnyert III díj. Egy külföldi és több belföldi folyóiratban megjelent cikkek.

Videók: 
Drupal 7 Appliance - Powered by TurnKey Linux